Samograj

Grupa docelowa

Nauczyciele, pedagodzy, terapeuci zajęciowi

Program warsztatów:

Warsztaty oparte są na wybranych technikach tanecznych, plastycznych i teatralnych, wzbogaconych elementami muzykoterapii. W trakcie trwania warsztatów uczestnicy mają mozliwość zapoznania się z wyżej wymienionymi dziedzinami sztuki i ich zastosowaniem w artterapii.

Ważnymi elementami zajęć są:

  • praca z ciałem
  • rozwijanie świadomości ciała
  • ćwiczenia muzyczno-ruchowe
  • improwizacja taneczna
  • ekspresja twórcza wyrażana rysunkiem
  • aranżacja działań przestrzennych (scenografia, kostium)
  • praca z rekwizytem na scenie (lalka)
  • praca z głóosem i tekstem w ramach elementarnych zadań aktorskich
  • ilustracje muzyczne

Czas trwania

12 godzin (dwa dni po 6 godzin)

Prowadzą:

Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk
Choreograf, pedagog,choreoterapeuta, absolwentka Akademii Ruchu i Tańca, a także Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Pedagogicznym i Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej w Krakowie. Ponadto ukończyła z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracowała z teatrami w Warszawie i Krakowie.We współpracy z Fundacją Akademii Sztuk Pięknych współtworzyła projekty artystyczne objęte patronatem Ministerstwa Kultury. Obecnie tworzy choreografię do programów dziecięcych w TVP i widowisk muzycznych. Współpracuje z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, prowadząc cykliczne zajęcia z choreoterapii w Klinice Nerwic i Depresji. Jest autorką wielu warsztatów dla młodzieży i dorosłych z zakresu arteterapii.

E-mail: agnieszka.szymanska@artterapia.pl    Telefon: +48 502 410 510

Magdalena Mierzejewska
Artysta plastyk i artterapeuta, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Grafiki, Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego o specjalności: Trening Kreatywności i Artterapia. Odbyłam staż a następnie pracowałam w Instytucie psychiatrii i Neurologii w Warszawie w Klinice Nerwic jako Terapeuta zajęciowy. Prowadzi warsztaty z wykorzystaniem różnych technik plastycznych takich jak rysunek, malarstwo, techniki graficzne, rzeźba.

E-mail: magda.mierzejewska@artterapia.pl   Telefon: +48 502 523 150