Planeta Kobieta

Grupa docelowa

Kobiety w różnym wieku

Cele warsztatu

  • Aktywizacja uczestników warsztatu, poprzez bezpośredni kontakt ze sztuką.
  • Wspomaganie i rozwijanie aktywności twórczej i kreatywności.
  • Kształtowanie relacji interpersonalnych w grupie (współpraca, poczucie wspólnoty)
  • Podejmowanie działań mających na celu utrzymanie dobrej kondycji psychofizycznej uczestników warsztatów w oparciu o wybrane techniki arteterapeutyczne

Uczestniczki warsztatu wezmą udział w zajęciach z zakresu choreoterapii i plastykoterapii.

Choreoterapia – zajęcia ruchowe z elementami tańca, oparte na szeregu ćwiczeń relaksacyjnych, wzbogaconych ćwiczeniami wzmacniającymi i rozciągającymi mięśnie. Zajęcie te usprawniają ciało, podnoszą świadomość ciała i w znacznym stopniu redukują stres. Dają możliwość w niekonwencjonalny i skuteczny sposób utrzymać wysoka formę fizyczną i dobre samopoczucie.

Plastykoterapia – zajęcia oparte na szeroko rozumianych sztukach wizualnych, które wykorzystują różnorodne techniki plastyczne takie jak rysowanie, malowanie czy modelowanie. Dzięki zajęciom uczestnicy mogą doświadczyć  twórczej ekspresji, wyrazić siebie poprzez język symboli a co za tym idzie lepiej poznać i zrozumieć siebie.

Zajęcia te należą do grupy działań arteterapeutycznych i spełniają wiele ważnych funkcji, m.in. relaksacyjną, integracyjną , usprawniającą fizycznie, ludyczną i profilaktyczną. Posiadają właściwości wzbogacające osobowość człowieka pod względem wartości umysłowych i treści życia emocjonalnego. Wzbudzają poczucie piękna, integrują uczestników warsztatu, a co za tym idzie, poprawiają komunikację. Dają poczucie radości i doświadczania własnej kreatywności.

Czas trwania

12godzin (dwa dni po 6 godzin)

Prowadzą

Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk
Choreograf, pedagog,choreoterapeuta, absolwentka Akademii Ruchu i Tańca, a także Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Pedagogicznym i Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej w Krakowie. Ponadto ukończyła z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracowała z teatrami w Warszawie i Krakowie.We współpracy z Fundacją Akademii Sztuk Pięknych współtworzyła projekty artystyczne objęte patronatem Ministerstwa Kultury. Obecnie tworzy choreografię do programów dziecięcych w TVP i widowisk muzycznych. Współpracuje z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, prowadząc cykliczne zajęcia z choreoterapii w Klinice Nerwic i Depresji. Jest autorką wielu warsztatów dla młodzieży i dorosłych z zakresu arteterapii.

E-mail: agnieszka.szymanska@artterapia.pl    Telefon: +48 502 410 510

Magdalena Mierzejewska
Artysta plastyk i artterapeuta, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Grafiki, Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego o specjalności: Trening Kreatywności i Artterapia. Odbyłam staż a następnie pracowałam w Instytucie psychiatrii i Neurologii w Warszawie w Klinice Nerwic jako Terapeuta zajęciowy. Prowadzi warsztaty z wykorzystaniem różnych technik plastycznych takich jak rysunek, malarstwo, techniki graficzne, rzeźba.

E-mail: magda.mierzejewska@artterapia.pl   Telefon: +48 502 523 150